Drevené hodinky sú obľúbené pre svoj vzhľad a pohodlné nosenie. Sú unikátne, ekologické a trendy. Hoci môžu byť viac citlivé na poškodenie, pri správnom používaní vám môžu drevené hodinky slúžiť roky. To je dôvod, prečo vám prinášame niekoľko tipov, ako sa správne starať o drevené hodinky. S našimi tipmi si môžete byť istí, že vám drevené hodinky budú robiť radosť a slúžiť roky.

Drevené hodinky a voda

Drevené hodinky by nemali byť ponorené pod vodu, pretože drevo je organický materiál a voda naň vplýva. Neplávajte, nekúpte sa a nesprchujte, ak máte drevené hodinky na ruke. Hoci sú hodinové strojčeky odolné voči vode, drevo vo všeobecnosti nie je. Drevené hodinky sú však odolné voči dažďu. Drevo má svoju odolnosť a nemusíte sa báť nosiť hodinky, ak vás zastihne dážď, alebo je vonku vlhko.

Dámske drevené hodinky Classic - Škoricovo zelené
Dámske drevené hodinky Classic – Škoricovo zelené

Extrémne teploty

Či už sú hodinky z dreva alebo nie, je dôležité nevystavovať hodinky extrémnemu teplu alebo chladu. Pri drevených hodinkách je to ešte dôležitejšie. Ide o prirodzenú reakciu dreva a nie je to žiadna chyba. Odporúčame preto nenechať drevené hodinky v aute, keď je vonku extrémny mráz alebo letné horúčavy. Extrémne teploty môžu tiež ovplyvniť strojček hodiniek, ktorý môže spomaliť.

Leštenie drevených hodiniek

Drevené hodinky, na rozdiel od nábytku, nepotrebujú leštenie. Takže zabudnite na špeciálne oleje či leštidlá. Kvalitné drevené hodinky sú ošetrené kvalitným olejom niekoľkokrát, aby vynikla ich bohatá farba. Drevené hodinky navyše interagujú s vašou pokožkou a jej mastnosťou. Drevo vyzerá krajšie, keď je prirodzené, aj preto leštenie nie je potrebné.

Nepoužívajte žiadne oleje alebo leštidla na nábytok. Len ich noste, viac robiť nemusíte.

Dámske drevené hodinky Classic - Hnedo béžové
Dámske drevené hodinky Classic – Hnedo béžové

Starnutie

Ak nosíte svoje drevené hodinky, môžete očakávať, že farba sa rokmi zmení, umocní sa a dozrie. Starnutie je dokonca krásne. Deje sa to z viacerých dôvodov, ako napríklad kožné oleje, slnečné žiarenie, vlhkosť a teplota.

Skladovanie drevených hodiniek

Je dôležité  počas cestovania alebo spánku odložiť si hodinky na bezpečné miesto. Ak ich len hodíte do kabelky s kľúčmi a ďalšími vecami, môžu sa poškrabať alebo zničiť. Odporúčame náramkové drevené hodinky mať v krabičke, kde sú chránené. Cez noc si ich neodkladajte na nočný stolík, kde ich môžete obliať, zhodiť alebo sa môžu stať hračkou vášho štvornohého miláčika. Položte si ich radšej na bezpečné miesto, kde budú chránené pred možným nebezpečenstvom.

Drevené hodinky sú navrhnuté, aby vám slúžili a dopĺňali váš vzhľad, či už máte radšej eleganciu, nevšednosť, alebo chcete mať kúsok prírody stále pri sebe. Vhodným využívaním a starostlivosťou vám budú drevené hodinky robiť radosť dlhé roky. 


Ak ešte nemáte svoje drevené hodinky vyberte si z našich obľúbených modelov.