Občas máme pocit, že všetko okolo nás je, alebo musí byť smart. Smart technológie nám uľahčujú život, otvárajú nové možnosti. Na druhej strane prebúdzajú v nás chuť uniknúť z moderného pretechnizovaného sveta a vrátiť sa bližšie k prírode. Tak ako stúpa popularita smart hodiniek, rovnako rastie popularita drevených hodiniek.

Výrobe dámskych a pánskych drevených hodiniek sa venuje viacero firiem. Udržateľné, spoľahlivé a ekologické drevené hodinky si našlo mnoho fanúšikov medzi vyznávačmi ekologického spôsobu života. 

Ponuka drevených hodiniek je rozmanitá a každý tak môže nájsť hodinky, ktoré sa hodia k jeho osobnosti a štýlu. Široká ponuka prírodných drevených hodiniek ponúka vďaka svojmu ekologickému dizajnu niekoľko benefitov.

Vyrobené z obnoviteľných zdrojov

Drevo je prírodný, obnoviteľný zdroj, takže drevené hodinky sú vyrábané z obnoviteľných zdrojov. Pre tých, ktorí hľadajú perfektný darček pre milovníkov ekologického a udržateľného spôsobu života, sú drevené hodinky výbornou voľbou. Ľudia citliví alebo alergickí na kov, našli v drevených hodinkách možnosť ako mať užitočný  a módny doplnok stále pri sebe. Pamätajte, že drevo na výrobu drevených hodiniek je z obnoviteľných lesov, ktoré sú pravidelne vysádzané tak, aby bol zelený trend udržateľný aj pre ďalšie generácie. Napríklad značka neat. nezabúda na prírodu a zodpovednosť za životné prostredie a preto za každý predaný výrobok vysadia 3 stromy.

Citlivosť na teplo

Ekologické drevené hodinky nie sú citlivé na teplo; inými slovami drevené hodinky sú odolné voči zmenám teploty. Kovové hodinky sú citlivé na zmeny teplôt a v horúčavach sa prehrievajú. Koža a kožený náramok sa zmenšuje v závislosti od vlhkosti. Na druhej strane sú drevené hodinky odolné voči zmenám teploty a vlhkosti.

Drevené hodinky sú nadčasové

Ľudia neprestanú nosiť hodinky a v dnešnom high-tech svete sú drevené hodinky skvelou voľbou pre oživenie a zjednodušenie štýlu. Drevené hodinky sú nadčasovým doplnkom. 

Drevené hodinky vyzerajú štýlovo, sú praktické a funkčné. Do high-tech sveta vnášajú kúsok prírody, ktorý si nesiete zo sebou kamkoľvek sa vyberiete.

Dizajn drevených hodiniek je inšpirovaný prírodou a krásou prírodných materiálov. Drevené hodinky nie sú len módnym doplnkom, ale je to kúsok prírody na vašej ruke. Mnoho ľudí rado ladí svoje hodinky so svojou osobnosťou, aby reprezentovali ich vynikajúci módny vkus a postoj k prírode.